Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”

W poniedziałek 17 marca br. o 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się charytatywny koncert „Solidarni z Ukrainą”. Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie. Udział w koncercie wezmą artyści teatrów warszawskich, m. in.: Monika Ambroziak, Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Bożena Dykiel, Kayah, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Nejman, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Dorota Osińska, Włodzimierz Press, Andrzej Seweryn, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Stockinger, Joanna Szczepkowska, Aneta Todorczuk-Perchuć, Maryla Rodowicz, Michał Urbaniak, Cezary Żak i inni. Podczas koncertu odbędą się aukcje charytatywne, np. kreacji projektantów Paprocki&Brzozowski, Maciej Zień, Bohoboco, a także kursu gotowania z Mateuszem Gesslerem i wiele innych – aukcje poprowadzi Michał Piróg.

Pomysł koncertu powstał w ramach Inicjatywy Teatrów Warszawskich, zrzeszającej państwowe i prywatne stołeczne teatry. Inicjatywa ta zrodziła się w lutym br. na patio Teatru Żydowskiego, a jej celem było stworzenie nieformalnej platformy artystów, której działalność byłaby ponadczasowa. – Jak wiemy, sztuka nie od dziś ma moc jednoczenia ludzi i motywowania ich do działania. Chcemy pokazać, że w tym momencie, a także w trudnych chwilach w przyszłości, będziemy z potrzebującymi i pomożemy na tyle, na ile będziemy mogli. Zjednoczeni zdziałamy więcej! – mówi Gołda Tencer, wicedyrektor Teatru Żydowskiego.

Impulsem do zorganizowania koncertu były ostatnie wydarzenia w Kijowie – bolesne tym bardziej, że w zespole Teatru Żydowskiego są artyści pochodzenia ukraińskiego, z niepokojem śledzący wydarzenia w swojej ojczyźnie. – Choć wydaje się, że najgorsze już minęło, Ukraińcy wciąż potrzebują wsparcia, szczególnie od Polaków, którzy w tych wydarzeniach odnajdują analogię do swojej historii – zapewnia Roksana Vikaluk, artystka ukraińskiego pochodzenia, mieszkająca w Polsce.

Wszystkim występującym artystom los obywateli Ukrainy nie jest obojętny, dlatego w geście solidarności postanowili zaangażować się w inicjatywę, niosącą pomoc i wsparcie duchowe wschodnim sąsiadom w tak ważnym dla nich momencie. Celem koncertu jest pomoc materialna poprzez zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny, który zostanie przekazany polskim lekarzom wysłanym z misją na Ukrainę. Artyści robią to z przekonaniem, że wsparcie moralne udzielone obywatelom Ukrainy poprzez ten gest, będzie największą wartością tego przedsięwzięcia.

Do inicjatywy przyłączyły się do tej pory: Teatr 6 piętro, Teatr Ateneum, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Imka, Teatr Kamienica, Teatr Kwadrat, Teatr Narodowy, Nowy Teatr, Och Teatr, Teatr Polonia, Teatr Polski, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Roma, TR Warszawa, Teatr Studio, Studio Buffo, Teatr Syrena, Teatr Wielki, Teatr Współczesny, Teatr Żydowski.


Miejsce:
Teatr Żydowski

Czas: 17 marca 2014 r. godz. 19.00

Bilety-cegiełki: 100 zł

Sprzedaż biletów online http://www.teatr-zydowski.art.pl/ oraz rezerwacja pod numerami (+48 22) 8506450/51, (+48 22) 8505656, a także mailowo: bow@teatr-zydowski.art.pl