Msza św. i Panichida w cerkwi oo. bazylianów przy Miodowej (02.03.2014)

W niedzielę w warszawskiej cerkwi oo. Bazylianów modliliśmy się za poległych bohaterów Majdanu. Cerkiew pękała w szwach. Służbie Bożej przewodniczył Jego ekscelencja bp Popowycz z Przemyśla. Był z nami przedstawiciel ks. Kard. Nycza bp Rafał Markowski. W koncelebrze uczestniczyli księża greckokatoliccy (w tym z Białorusi), rzymskokatoliccy oraz ksiądz z katolickiego kościoła ormiańskiego. W panychydzie dodatkowo udział wzięli protestanci (luteranie i reformowani) i kapłan apostolskiego kościoła ormiańskiego. Modli się z nami przedstawiciele społeczności żydowskiej oraz Związku Tatarów RP. W liturgii uczestniczyła Pani Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP, ministrowie z Kancelarii Prezydenta RP, senatorowie, posłowie na Sejm i do Europarlamentu, ambasadorzy USA i Ukrainy, korpus dyplomatyczny. W cerkwi byli Ukraińcy, zarówno obywatele RP jak i Ukrainy, Białorusini, Ormianie i Polacy. Była z nami grupa rannych z Majdanu, którzy są leczeni w Polsce.