Polacy wysłali blisko 28 tys. PACZEK „DLA UKRAINY”

W ramach akcji „Pomoc dla Ukrainy” przekazaliśmy mieszkańcom Ukrainy i ich rodzinom prawie 28 tysięcy paczek <<DLA UKRAINY>>.

Prezes Zarządu Poczty Polskiej Jerzy Józkowiak w liście do KOSzU pisał m.in. tak:

„[…] W ramach tej akcji [„Pomoc dla Ukrainy”] przekazaliśmy mieszkańcom Ukrainy i ich rodzinom prawie 28 tysięcy paczek oznaczonych naszym dedykowanym bezpłatnym adresem pocztowym <<DLA UKRAINY>>.

Poczta Polska SA, jako narodowy operator pocztowy, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, podejmuje takie działania jak akcja Pomoc dla Ukrainy”, służąc nie tylko klientom i pracownikom Spółki, ale także całemu polskiemu społeczeństwu, jego ofiarności i ukształtowanej historycznie wrażliwości.

Uprzejmie Pana informuję, że Poczta Polska SA, skupiona przede wszystkim na komercyjnych wyzwaniach teraźniejszości i na realizacji strategicznych celów: zmiany, rozwoju i rentowności, będzie stosownie do własnych możliwości i zmieniających się okoliczności reagować na zapotrzebowanie społeczne w tym obszarze.”


Wcześniej na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji można było znaleźć następującą informację: „W akcji paczka „DLA UKRAINY” wzięło udział 25 tys. Polaków  najwięcej paczek wysłano ostatniego dnia akcji 31 marca.”


Więcej o akcji na stronie Poczty Polskiej