Wakacje „dzieci Majdanu” w Polsce

Fundacja Strzelecka, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem „Pokolenie”, będącym formalnym przedstawicielem „Samoobrony Majdanu” w Polsce, organizuje pobyt w Polsce grup dzieci działaczy „Majdanu”. W pierwszej grupie chcemy gościć dzieci członków „Samoobrony Majdanu” – ochotniczej formacji, która wzięła na siebie główny ciężar obrony niezawisłości Ukrainy i poniosła z tego tytułu wiele ofiar. Chcemy, aby pobyt dzieci i młodzieży ukraińskiej, dzieci osób najbardziej zaangażowanych w obronę na Ukrainie europejskich wartości, miał charakter nie tylko wypoczynkowy, ale głównie edukacyjny.

Planujemy takie opracowanie trasy i programu pobytu, aby nasi młodzi ukraińscy goście zwiedzili jak najwięcej ważnych dla Polaków miejsc, od Tatr zaczynając, poprzez Kraków, Częstochowę, Łódź, Warszawę, Toruń i Gdańsk, kończąc pobyt kilkudniowym wypoczynkiem nad morzem na Półwyspie Helskim. Po drodze, przy udziale profesjonalnych przewodników, chcemy zaprezentować naszym gościom szczególnie ważne dla Polaków obiekty, takie jak zabytki sakralne, muzea, wystawy, ale także odwiedzić miejsca najważniejszych polskich bitew.

W związku z powyższym pilnie poszukujemy środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu pierwszej i kolejnych grup. Każde wsparcie naszej inicjatywy jest niezwykle cenne, możemy przyjąć dotacje, darowizny lub wystawić inne niezbędne dokumenty potwierdzające przekazanie środków, z fakturą VAT włącznie. Istnieje także możliwość zarezerwowana dla najhojniejszych sponsorów prawa do przekazania naszym gościom koszulek, czapeczek czy innych gadżetów reklamowych z logo sponsora. Gwarantujemy również zaznaczenie w mediach, jeżeli będzie taka wola sponsora, jego wkładu w organizację przedsięwzięcia. Pobyt grupy dzieci bohaterskich obrońców Majdanu na pewno nie pozostanie w Polsce niezauważony.
Jeden dwutygodniowy turnus dla ok. 50 dzieci obejmuje noclegi, pełne wyżywienia, opiekę organizatorów, przewodników, bilety i wejściówki oraz przebycie po Polsce autokarem łącznie ok. 2500 km. Chcielibyśmy w sezonie 2014 ugościć kilka grup uczestników. Pierwsza, jeśli pozyskamy środki, rozpocznie pobyt już 17 czerwca 2014 i będzie przebywać w Polsce do 30 czerwca 2014.


Darowizny prosimy kierować na konto:

93 1090 2705 0000 0001 1922 0101
Fundacja Strzelecka
ul. Lutomierska 129/39; 91-037 Łódź

z dopiskiem „Darowizna na Wakacje dzieci Majdanu”


 

Biuro i korespondencja: 94-103 Łódź, ul. Elektronowa 10 / 12, I p.
Tel.: 42 254 27 44, 693 549 038 e-mail: sekretariat.fs@gmail.com